Karagöl’de, foto safari gerçekleştirildi

0
345

Borçka ilçesindeki Karagöl Tabiat Parkı’nda fotosafari gerçekleştirildi.

aa_picture_20151024_6612276_web (1)

Vali Kemal Cirit, Artvin’in doğa ile bütünleşmek ve kültür zenginliğini yansıtan insanlarla tanışmak isteyenlerin aradığı şehir olduğunu söyledi.

Yazın yeşilin, sonbaharda ise sarı, kırmızı ve kahverenginin ağırlıklı olduğu renklerin binbir tonunu barındıran Karagöl’ün her mevsim ziyaretçilerin ilgisini çektiğini belirten Cirit, “Karagöl’ün güzelliğini fotoğraf meraklıları ve doğa severlerle başta ülkemiz olmak üzere dünyaya tanıtmak istedik” dedi.

aa_picture_20151024_6612289_web

Cirit, fotosafariye katılanlardan, çekecekleri fotoğrafları sosyal medyada paylaşacaklarını ifade ederek, “Sonbaharın bütün renklerini ve en güzel fotoğraflarını burada görüyorsunuz. Bölgenin hemen üzerinde bulunan ve Gürcistan’a sınır olan Camili ile Şavşat Papart Vadisi de doğal güzelliğiyle ziyaretçilerine muhteşem sonbahar görüntüleri sunuyor” diye konuştu.

Fotosafari düzenleme amaçlarından birinin, alternatif turizmin en önemli merkezlerinden Artvin’i tanıtmak ve turizmden hak ettiği payı almasını sağlamak olduğunu vurgulayan Cirit, şöyle devam etti:

aa_picture_20151024_6612281_web (1)

“Artvin, İngiltere’de bulunan bir kuruluş tarafından, dünyada ziyaret edilmesi gereken iller arasına aylarda dahil edildi. Dolayısıyla bizler de farkındalığımızın farkında olalım ve ilimizin bu güzelliğini dünyaya tanıtalım. Karagöl’e son yıllarda önemli yatırımlar yapıldı. Özellikle Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün ciddi çalışmaları var. Bunlar daha yolun başında olduğumuz çalışmalar. Önümüzdeki dönem içinde Borçkalı iş adamı İsmet Acar, Karagöl bölgesine yöre mimarisine uygun 5 yıldızlı otel yapmak istiyor. Bu yatırımla ilgili gerekli çalışmaları başlattık. Önümüzdeki yıl içinde umuyorum ki bu önemli yatırım başlamış olacak. Buranın güzelliğini sadece bizler değil, dünya görecek. Doğal güzelliğini bozmadan yöre mimarisine uygun turizm yatırımlarını destekliyoruz.”

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan ise her mevsim farklı güzelliğe bürünen Borçka Karagöl’ün, turizm kenti olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Artvin’in tanıtımına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here