Kartalkaya’ya yoğun ilgi

0
255

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Kartalkaya Kayak Merkezi, tatilcilerin ilgi odağı oldu.

Bolu’da aralıklarla etkili olan kar yağışının ardından Köroğlu Dağı’nın 2 bin 200 metrelik zirvesinde bulunan Kartalkaya’da kar kalınlığı 2 metreye ulaştı.

Yarı yıl tatilinin yaklaşmasıyla kayak merkezinde bulunan 2 bin yatak kapasiteli 5 otel hafta içi yüzde 80-90 doluluk, hafta sonu ise yüzde 100 dolulukla hizmet veriyor.

Günü birlik ve konaklamak için Kartalkaya’yı tercih eden tatilciler de yaklaşık 50 kilometre toplam uzunluğa sahip pistlerde kayak ve snowboard yaparak vakit geçiriyor.

Merkezdeki bir otelin genel müdürü Yusuf Avcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, etkili olan kar yağışıyla kayak merkezinde kar kalınlığının yer yer 2 metrenin üzerinde olduğunu, kar kalitesinin de kayak için oldukça elverişli olduğunu söyledi.

Kartalkaya’nın sömestr tatilinde de yoğun ilgi göreceğini anlatan Avcı, şunları kaydetti:

“Kartalkaya, Türkiye’nin en gözde kayak merkezlerinden bir tanesi. Şu an en fazla kar kalınlığına sahip olan merkez. Bunun da etkisiyle tatilciler sömestr tatilini kayak merkezinde geçirmek için rezervasyonlar yaptırıyor. Dolu dolu bir sömestr tatili geçirecek tatilcilerimiz Kartalkaya’da. Bunun için gerekli hazırlıklar yapıldı.”

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here