Keçi sütünden yapılan sabuna ilgi

0
674

Bebek ve yaşlılar için sindirim kolaylığı başta olmak üzere birçok yararlı özelliği bulunduğu belirtilen keçi sütü, organik sabun haliyle de vatandaşlardan ilgi görüyor.

Organik sabun satışı yapan İbrahim Tetik, İzmir Alaçatı’da el yapımı organik sabun üreten bir firmanın 6 aydır Samsun’da temsilciliğini yaptığını söyledi.

aa_picture_20150818_6080998_web

Bağlı bulunduğu firmanın tamamen organik ürünler kullanılarak el emeğiyle 110 çeşit sabun ürettiğini anlatan Tetik, bunlar arasında keçi sütünden yapılan organik sabunun da yer aldığını, 54 yeni sabun çeşidinin de üretimine başlanacağını kaydetti.

– Vişne, kayısı ve incir sabunu da var

Sağlık Bakanlığı onaylı organik sabunların doğal yağlar, gliserin ve zeytinyağı kullanılarak hazırlandığını dile getiren Tetik, şunları konuştu:

“Cilde ve saça göre, müşterilerimizin şikayetlerine göre sabun öneriyoruz. Cildi yağlı ise limon, kuru ise kayısı veya çilek sabununu tercih edenler oluyor. Akne, sivilce problemi varsa Fransa lavantası ve kükürt ön planda. Saç dökülmelerinde sarımsak sabunu çok iyi. Kepek problemi varsa ısırganı tavsiye ederiz. Dut, ayva ve arganı tavsiye ederiz. Rezene, vişne ve incir sabunları da ilgi görüyor.”

– Keçi sütü sabunu cildi bir ton beyazlatıyor

Keçi sütünden elde edilen sabunun ise cilt ve yüz lekelerinin giderilmesinde kullanıldığını anlatan Tetik, sabunu kullananların akne ve sivilce problemlerine de iyi geldiğini söylediğini belirtti. Bu sabunun cildi beyazlatıcı etki gösterdiğini ifade eden Tetik, şöyle devam etti:

“Keçi sütü sabunu cildi bir ton beyazlatıyor, cilt ve yüz lekelerinin giderilmesinde kullanılıyor. Asıl faydası budur. Nemlendirici özelliği vardır. Cildi kurutmaz, yumuşak tutar. Keçi sütü sabununda, gliserin, zeytin yağı ve keçi sütünden başka herhangi bir katkı maddesi yok. Bütün sabunlarımızın özelliği bu, tamamen katkısız. Keçi sütü sabunu en çok satılan sabunlar arasında. Müşterilerden yoğun rağbet var. Satın alanlar çok memnun. Bir kez kullanan tekrar gelip alıyor. Bu sabunların şifacı özellikleri de var. Yüze maske şeklinde kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Köpürtüldükten sonra 10-15 dakika beklettiklerinde daha etkili oluyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here