Kulakkaya Yaylası’nda kar festivali yapılacak

0
287

Dereli ilçesine bağlı Yavuzkemal Beldesi Belediye Başkanı Abdullah Önal, başta Doğu Karadeniz’de yaşayanlar olmak üzere tüm Türk halkını 28 Şubat Pazar günü yapacakları “2. Kulakkaya Kar Festivali ve Off-Road Oyunları” etkinliğine davet ettiklerini söyledi.

Önal, Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) ve Giresun Off-Road Kulübü temsilcileriyle festivalin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu, hazırlıklar gözden geçirildi.

Önal, gazetecilere yaptığı açıklamada, kış turizmi için büyük potansiyele sahip Kulakkaya Yaylası’nın tanıtımına katkı sunmak amacıyla geçen yıl etkinliğin ilkini organize ettiklerini belirtti.

Bu yıl etkinlik tarihi olarak 28 Şubat Pazar gününü uygun gördüklerini ifade eden Önal, “Kulakkaya Yaylası, Giresun ve Doğu Karadeniz’in cennet köşelerinden biri. Doğal güzellikleri ve havasıyla bölgeye gelenleri kendisine hayran bırakıyor. Yaylamız yaz aylarında son yıllarda Arap turistlerin de bölgeye gelmeye başlamalarıyla turizmde hızla gelişme gösteriyor. Yaz dönemi kadar kış aylarında da buralar ayrı güzelliğe bürünüyor. Buradan yola çıkarak yaylamızı kış turizmine de kazandırmak için çalışma başlattık. Bunlardan biri de Kulakkaya Kar Festivali ve Off Road Oyunları etkinliği. Bu yıl ikinci kez düzenleyeceğiz” dedi.

Önal, başta Doğu Karadeniz’de yaşayanlar olmak üzere tüm Türk halkını etkinliğe davet ettiklerini vurgulayarak, “Kulakkaya Yaylamızın yazı bir başka, kışı bir başka güzel. Gelin bu güzellikleri birlikte yaşayalım” diye konuştu.

GİRTAB Müdürü Tamer Uzuner de bu yıl festivale yoğun ilgi beklediklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz yıl festivalimiz çok renkli geçmişti. Büyük ilgi uyandırmıştı. Şu ana kadar aldığımız bilgilere göre özellikle Giresun dışından çok ciddi turist ilgisinin olacağı yönünde. Tur firmalarından bu doğrultuda yoğun talepler olduğu bilgileri geliyor. Hedefimiz 20 bin insanı burada ağırlamak. Bu festivalle amacımız Giresun yaylalarının kış turizmi için de önemli potansiyele sahip olduğunu herkese göstermek.”

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here