Merzifon’da yamaç paraşütü etkinliği

0
239

Merzifon Belediyesi ve Derin Yamaç Spor Kulübü tarafından Merzifon’da yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi.

Tavşan Dağı’ndaki etkinlik kapsamında, farklı spor kulüplerinden 60 pilot, kendilerini bin 500 rakımlı tepeden boşluğa bıraktı. Pilotların uçuşu gökyüzünde renkli görüntüler oluşturdu.

Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, ilçenin hava şartlarının kış aylarında yamaç paraşütü yapmak için oldukça elverişli olduğunu söyledi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen takımları ilçelerinde ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Kargı, “İlçemiz bu sporun kışın yapılabildiği nadir yerlerden biri. Bu etkinlikte ilçemizin tanıtımı için güzel bir vesile oldu. ‘Merzifon Sevgiye uçuyor’ sloganlı etkinliğimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Yamaç paraşütünde merkez olmak için çabalıyoruz” dedi.

Derin Yamaç Spor Kulübü Başkanı Rıdvan Gündüz ise Merzifon’un kış aylarında yamaç paraşütü uçuşuna elverişli yerlerin arasında olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin birçok kentinde yamaç paraşütü yaz aylarından yapılabiliyor ama kışın yamaç paraşütünün yapılabildiği nadir yerlerden biri Merzifon’dur. Bu konuda Merzifon’un ayrı bir önemi var. Gelecek yıllarda daha geniş kapsamlı etkinlikler yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here