Milli motosikletçi Sofuoğlu, Düzce’de pist açılışına katıldı

0
273

Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Düzce Valiliğince Kaynaşlı ilçesinde yapımı devam eden Motor Sporları Merkezi’nin temsili açılışını gerçekleştirdi.

Kaynaşlı Darıyeri Hasanbey mevkisindeki merkezi ziyaret eden Sofuoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, TMF tarafından hazırlanan motokros parkurunun çok güzel olduğunu söyledi.

Parkurun, memleketi Sakarya’ya yakın olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Sofuoğlu, “Çünkü benim için yeni parkur oluşacak. Özellikle motor sporlarında bu tarz parkurlara ihtiyacımız var. Yakın zamanda burada Avrupa Şampiyonası’nı da yapmak istiyorlarmış. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, şimdiye kadar birçok başarıya imza attığını, dört kez dünya şampiyonu olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

“Artık vakit gençlerin. Zaten birkaç yıl daha yapacağım ama bıraktığımda yerimde yeni sporcuların olmasını istiyorum. Şu an burada antrenman yapan yetiştirdiğim sporcular var. İnşallah birkaç yıl sonra dünya şampiyonlarının çıkması için böyle parkurlara ihtiyacımız var. Bugün de buraya bu yüzden geldim. Parkurun açılışında bulunmak istedim. Valiliğe çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. İnşallah bu bilinç içinde Türkiye’nin birçok şehrinde böyle parkurlar yapılır, genç sporcular yetişir. Sayın Cumhurbaşkanı, Başbakan ile Gençlik ve Spor Bakanımızın bizden isteği de yeni sporcular yetiştirmemizdir.”

Kendisini karşılayan çocukların üstünde, yaklaşık 4 ay önce kaybettiği oğlu Hamza’nın isminin yazılı olduğu tişörtleri görünce çok duygulandığını aktaran Sofuoğlu, “Bunları yaptıranlara teşekkür ederim. Bu yıl benim için şampiyonluğum ve her şeyim Hamza’nın üzerineydi. Hamza’yı kaybettik, bunu zaten Türkiye’de herkes duydu ve biliyor. Ama çok şükürler olsun ki, bu yıl aldığım şampiyonluğu Hamza’nın adına saklayacağım. Birçok yerde, şampiyonluk elbisemde Hamza’nın adı yazıyor. Buradaki çocukların üstünde de gördüm. Acımızı paylaşan, bizi unutmayan herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Düzce Valisi Ali Fidan da kentin doğa sporlarında oldukça geliştiğini vurgulayarak, Kaynaşlı’yı motor sporlarının merkezi yapmak için çalıştıklarını aktardı.

Otomobil ve motor sporları kulüpleriyle yakından çalıştıklarını belirten Fidan, “Burada yarışacak sporcularımıza başarılar diliyorum. Türkiye’den de Avrupa ve dünya şampiyonu sporcularımız olacak” dedi.

Merkezin temsili açılışını gerçekleştiren Kenan Sofuoğlu, yetiştirdiği minik sporcuların gösterisini izledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here