“Minik Ayaklar Üşümesin”

0
242

Ordu Genç Girişimciler Derneği Başkanı Emre Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ordu Genç Girişimciler Derneği Başkanı Emre Yılmaz, derneğin 2014 yılının mayıs ayında kurulduğunu belirterek, sosyal faaliyetler ve etkinlikler ile üyeleri arasındaki ilişkiyi artırmak, iş fırsatları yaratmak ayrıca sosyal sorumluluk projeleri geliştirilip var olan projeleri destekleyerek toplumsal sorunlar için çözüm üretimine katkıda bulunarak farkındalık yaratmayı hedeflediklerini anlattı.

Yılmaz, Genç Girişimciler Derneği olarak başlattıkları ”Minik Ayaklar Üşümesin Projesi” ile ihtiyacı olan öğrencilere Valilik öncülüğünde ilk etapta bin çift bot yardımında bulunmak istediklerini belirterek, Vali Balkanlıoğlu’ndan destek istedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Genç Girişimciler Derneği bir çoğunun kendi işini kurduğu gibi bir kısmının da babalarının işlerini ilerletmeye çalışan iş adamlarının çocukları. Başlattıkları ‘Minik Ayaklar Üşümesin Projesi’ ile büyüklerine örnek olacak bir davranış sergiliyorlar. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, çevrelerinde pek çok ihtiyaç sahibi insan bulunduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“Özellikle çocuklar, öğrenciler son derece mağdur. Valilik ve kaymakamlıklar olarak, devletin sosyal yardım kuruluşları olarak ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz ancak tamamına yetişmek mümkün olmuyor. Burada ekonomik durumu iyi olan insanlara ve sivil toplum örgütlerinin üzerine çok iş düşüyor. Genç kardeşlerimiz büyüklerini aratmayacak şekilde çevrelerindeki mağdur çocuklara yardımcı olmak, bunu da Ordu il genelinde yapmak istiyorlar. Özellikle soğuk kış günlerinde okula botsuz gidip gelen çocuklar kendilerinin dikkatini çekmiş şimdilik bin bot alıp dağıtmak düşüncesindeler. Bu duyarlı ve erdemli davranışlarından dolayı kendilerini kutluyorum. Örnek oldukları için tebrik ediyorum.”

Vali Balkanlıoğlu, valilik olarak her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here