National Geographic yarışmasında da birinci oldu

0
304

Gümüşhane’nin ödüllü fotoğraf sanatçısı Mustafa Zengin, dünyaca ünlü National Geographic dergisinin düzenlediği 2015 yılı uluslararası fotoğraf yarışmasında ‘Külekçi’ fotoğrafıyla ‘insan’ kategorisinde birinci oldu.

Derginin ‘Dünyanın en güzel fotoğrafı için’ sloganıyla gerçekleştirdiği ve tüm dünya üzerinde geniş bir katılımın olduğu yarışmaya Türkiye’den yaklaşık 17 bin fotoğraf gönderildi.

Bu yıl 10.su düzenlenen yarışmada Zengin’in Kürtün ilçesine bağlı Kırgeriş köyünde vatandaşların kendi çabalarıyla ürettiği ve yağ, peynir, yoğurt saklamak için kullandıkları “külek” adı verilen ahşap kapları yapan bir külekçiyi ölümsüzleştirdiği fotoğraf ise yarışmanın “İnsan” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Daha önce çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmadan ödülle dönen Zengin’in fotoğrafını seçen yarışma jürisinde foto muhabiri Ara Güler, NG Uluslararası Edisyonlar Fotoğraf ve Tasarım Editorü Darren Smith ve Sizin Kareniz Fotoğraf Direktorü Monica Corcoran yer aldı.

Kaynak: http://www.gumushane.gen.tr/v2/gumushane/zengin-national-geographic-yarismasinda-da-birinci-oldu-h13382.html#ixzz3qhWKqraU
Follow us: @gumushane on Twitter | gumushane.gen.tr on Facebook

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here