“Onbeşliler” Çanakkale yolunda

0
237

Çanakkale Savaşı kahramanlarından “Kınalı Ali”nin torunu 76 yaşındaki Ali Kınalı, ülkenin zor günlerden geçtiği dönemde, “birlik ve beraberlik” çağrısı yaptı.

Tokat’ın Zile ilçesinde görevli 20 aday öğretmen, Belediye Başkanı Lütfi Vidinel’i makamında ziyaret etti.

Bu sırada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organizasyonuyla Çanakkale’ye gidecek olmaları dolayısıyla 15 yaşındaki 6 çocuk ile “Kınalı Ali”nin torunu Ali Kınalı da Vidinel’in makamına geldi.

– Kınalı Ali’nin torununu duygulandıran hediye

Kınalı, Türk bayrağını öperek Vidinel’e teslim etti. Vidinel de aday öğretmenlere Kınalı’yı tanıttı. Bu sırada aday öğretmenlerden Mine Çetin, yerinden kalkarak elini öptüğü Kınalı’ya, kolundan çıkardığı altın bileziği hediye etti.

Ali Kınalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hediye karşısında duygulandığını söyledi.

Çetin’e teşekkür eden Kınalı, “Bu ülkeye hakaret edenlere karşı birlik ve beraberlik içinde olmalıyız” diye konuştu.

Vatana ve bayrağa sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Kınalı, “Birlik ve beraberlik olmamızın zamanı. Kimseye fırsat vermeyeceğiz. Bugünkü iç mücadele, Çanakkale’deki düşmanlar kadardır. Bu vatanın bir taşı düşse ciğerimiz parçalanıyor. Şehitlerimiz olduğunda gözyaşı döküyoruz. Allah onlara (teröristlere) fırsat vermesin. Vatanımıza zarar gelmesin” dedi.

– “Aklıma şehitler geldi”

Çetin ise Vidinel’i ziyaretleri sırasında odaya gelenin Çanakkale Savaşı kahramanlarından “Kınalı Ali”nin torunu olduğunu öğrenince çok duygulandığını anlattı.

Bu duyguyla Kınalı’nın elini öpüp, kendisine kolundaki bileziği verdiğini belirten Çetin, “Üniversiteyi Çanakkale’de okudum. Oradaki bütün şehitlikleri gezdim. Orada sürekli Kınalı Ali anlatılır. Onun torununu görünce şehitler aklıma geldi” diye konuştu.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here