Ana Sayfa Genel Ordu’ da 40 dakikalık yol 10 dakikada geçilecek

Ordu’ da 40 dakikalık yol 10 dakikada geçilecek

0
249

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, “3 bin 312 metre sol tüp, 3 bin 308 metre sağ tüp olmak üzere toplam 6 bin 621 metre uzunluğunda olan Boztepe tünelinde kazı ve destekleme çalışmaları tamamlanmıştır” dedi.

Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ordu’da kentin içinden geçen Karadeniz Sahil Yolu üzerinde, 12 yaya geçidi ve 16 kavşak bulunduğunu, 20 kilometrelik karayolunda trafik yoğunluğuna göre ulaşımın 25- 40 dakika arasında sağlandığını hatırlattı.

Üç yıldır devam eden çalışmalarda sona gelindiğini belirten Balkanlıoğlu, Çevre Yolu’nun açılmasıyla 40 dakikada geçilen yolun 10 dakikada geçilebileceğini ve şehir içi trafiğinde ciddi bir rahatlama olacağını söyledi.

Perşembe İlçesi Akçaova’dan başlayıp Boztepe’nin altından tünelle, viyadükler ve duble yolla Cumhuriyet Mahallesi’nden geçerek Karadeniz Sahil Yolu’na bağlanacak olan 23 kilometrelik Çevre Yolu’nun 1 milyar liraya mal olacağını ifade eden Balkanlıoğlu, “3 bin 312 metre sol tüp, 3 bin 308 metre sağ tüp olmak üzere toplam 6 bin 621 metre uzunluğunda olan Boztepe Tünelinde kazı ve destekleme çalışmaları tamamlanmıştır. Tünelin giriş ve çıkış tarafından sol ve sağ tüplerde kemer betonu imalatları devam etmektedir” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, Öceli tünelindeki kazı, destekleme ve kemer betonu imalatının bittiğini kaydederek, “Toplam 4 bin 42 metre uzunluğunda olan Öceli tünelinde kazı ve destekleme çalışmaları, kemer betonu imalatları tamamlanmıştır. Terzili tünelindeki kazı ve destekleme çalışmalarında ise yolu yarıladık. Toplam 2 bin 360 metre uzunluğunda olan Terzili tünelinde giriş ve çıkış tarafında, sağ ve sol tüpler olmak buralarında kazı ve destekleme çalışmaları tamamlanmıştır” ifadelerini kullandı.

Viyadük ve köprülerdeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini aktaran Balkanlıoğlu, şöyle konuştu:

“Civil viyadüğü, Perşembe kavşağı üst geçit köprüsü ve Perşembe kavşağı alt geçit köprüsünde çalışmalar devam etmektedir. Civil viyadüğünde köprü ayaklarının yapımı, kiriş montajı, tabliye betonu imalatları, kaldırım betonu ve köprüler yan tarafında bulunan panellerin imalatları tamamlanmış olup yaya korkuluğu yapım çalışmaları devam etmektedir. Perşembe kavşağı üst geçit köprüsü ve Perşembe kavşağı alt geçit köprüsünde köprü ayaklarının yapımı, kiriş montajı, tabliye betonu imalatları, tamamlanmış olup kaldırım betonu ve köprüler yan tarafında bulunan panellerin imalatları devam etmektedir.”

Balkanlıoğlu, Perşembe kavşağında bulunan kutu menfezler ve alt geçit menfezlerinin tamamlandığını belirterek, “Boztepe tünelinin girişinde ve Öceli tünelinin çıkışında sağ ve sol tüplerdeki aç-kapa yapılarının yapımı tamamlanmak üzere olup çalışmalar devam etmektedir. Perşembe kavşağında kazı ve şev destekleme çalışmaları, Öceli tüneli çıkışı ile Civil viyadüğü arası ve Civil viyadüğü ile Terzili tüneli girişi arasında kazı çalışmaları devam etmektedir” diye konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here