Ordu’da 18 bin 411 ünite kan toplandı

0
305

Ordu Kızılay Kan Merkezinin 2015 yılının ilk 11 ayında 18 bin 411 ünite kan bağışı topladığı bildirildi.

Türk Kızılayı Ordu Kan Bağış Merkezi Müdürü Cengiz Dönmez, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 yılı kan bağış hedefleri olan 20 bin ünite kan bağış sayısına yaklaştırdıklarını belirtti.

Ordu Kızılay Kan Merkezi olarak kan alma faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiren Dönmez, “Şu an itibarıyla planlamalarımız doğrultusunda çalışmalarımız başarı ile devam etmektedir. 2015 yılı içerisinde planladığımız kan bağış hedefi 20 bin üniteydi. İlk 11 aylık hedefimizi tutturduk ve 18 bin 400 ünite kan bağışı aldık. Bu sayıya Kasım ve Aralık ayları dahil değildir. Kasım ve Aralık aylarında aldığımız kan bağışlarıyla hedefimizi tutturmak istiyoruz” dedi.

Dönmez, 2014 yılında toplanan kan bağışı sayısını geçtiklerini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Kan bağış sayısının artmasında kamu ve sivil toplum kuruluşlarının desteği büyüktür. Ayrıca ekiplerimiz düzenli olarak ilçelerimizde, köylerimizde kan bağışı toplamaktadır. Vatandaşlarımızın, kamu kurum müdürlerimizin, sivil toplum kuruluşlarının ve özel sektör temsilcilerimizin destekleriyle bizler bu hedefimizi tutturacağımızı ümit ediyoruz. 2014 yılında 15 bin 970 ünite kan bağışı almıştık. Yıl sonu gelmeden bağış sayımızı 18 bin 400 üniteye yükseltmiş olmak bizleri mutlu ediyor. Bu kapsamda duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Dönmez, 2016 yılının planlamasını da yaptıklarını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here