Ordu’da engelliler okçuluk eğitimi alabilecek

0
328

Ordu’da, bedensel engellilere yönelik başlatılan okçuluk faaliyetleri sayesinde ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılı olabilecek sporcular yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, bedensel engellilere yönelik başlatılan okçuluk kursları sayesinde ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarılı olabilecek sporcular yetiştirmeyi amaçlıyor.

Atatürk Spor Salonu’nda, Altınordu Belediyesi Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ile İdeal Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü tarafından, okçuluk faaliyetlerinin tanıtımı amacıyla program düzenlendi.

İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Genç, gazetecilere yaptığı açıklamada, okçuluk branşının kent genelinde aktif olması adına gayret ettiklerini belirterek, “İki farklı kulübümüzle hem bedensel engelliler hem de engelsiz kardeşlerimiz için okçuluk branşını başlatıyoruz. Bundan dolayı çok mutluyuz. Bu faaliyetlerde bize destek olan Altınordu Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Okçuluk branşında ses getirecek faaliyetler yapmak istediklerini vurgulayan Genç, şunları söyledi:

“Okçuluk basit gözükse de zor bir spor. Uzun uğraşlar gerektiriyor. Ata sporumuz olan bu branşta inşallah Ordu ipi göğüsleyecek. Bu anlamda düzenlenecek ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarı göstermeyi de hedefliyoruz. Biliyorsunuz ki Bakanlığımız engelleri kaldırmak için her gün çalışıyor. Ordu’daki özel sporcularımızın da büyük müsabakalarda başarı getirmesini temenni ediyorum. Bakanlığımız, Ordu’daki engellilerimiz için otobüs hibe etti. Bütün salonlarımız da engelli kardeşlerimizin kullanımına açık. Onların faydalanabileceği şekilde bakım ve onarımları tamamlıyoruz.”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, özellikle bedensel engellilerin katılımıyla ata sporu olan okçuluğun yaşatılması adına çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Zihinsel ve bedensel gelişim adına okçuluğun önemli olduğunu anlatan Tekintaş, “Bu spora katkı sunmak ve eğitimini almak isteyen herkesin, İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü vasıtasıyla çalışmaya katılmasını istiyoruz. Uzaktan seyretmek yerine, yakından yaşamak daha önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bedensel engelliler ile protokol üyeleri, atış için hazırlanan alanda hedefi vurmaya çalıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here