Otomobil sporları

0
300

Bolu Doğa Sporları ve Off Road Kulübü tarafından düzenlenen 2015 Türkiye Trial Şampiyonası 4. ayak yarışları Bolu’nun Seben ilçesinde gerçekleştirildi.

Seben Belediyesi’nin sponsorluğunda yapılan şampiyona nedeniyle Koca Çay deresi kenarında belirlenen alana ekipler tarafından parkur hazırlandı.

Zorlu parkurda 11 ekip 22 araçla zamana karşı kıyasıya yarıştı. Yarışlarda zorlu parkurun geçilmesi esnasında devrilen araçlar diğer araçların yardımıyla kurtarıldı.

Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2015 Türkiye Trial Şampiyonası 4. ayak yarışlarının ilçede yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Yarışma öncesinde hummalı bir çalışma yaparak onlara güzel bir pist ayarladık. Türkiye’nin dört bir tarafında gelen yarışmacıları ilçemizde iki gün boyunca ağırlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Etabın zorlu olduğunu anlatan Özbağ, “Yarışlara 11 takım 22 araçla katıldı. Etabı bitiren ve bitiremeyenler oldu. Bolu ve çevre illerden yarışları izlemek için yüzlerce kişi ilçemize geldi. Yarışları izlemeye gelenler hem de ilçemizi yakından görme imkanı buldu” dedi.

Özbağ, Bolu’nun değişik bölgelerinde bu tür etkinlikleri sürdürmek istediklerini, ilçeyi ve Bolu’yu bu vesileyle Türkiye’ye tanıtmak istediklerini söyledi.

Akşam saatlerinde kupa töreninin olacağını anlatan Özbağ, “Yarışmada öne çıkan arkadaşlarımız Türkiye’nin değişik bölgelerinde yapılacak yarışlarda alacağı puanlarla Türkiye Şampiyonu olacak. Geçen dönem Türkiye Şampiyonu Bolu’dan bir arkadaşımızdı. Bu arkadaşımızın Bolu’da bu sporun gelişmesine faydası olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Dün başlayan ve bugün de devam eden şampiyona, ödül töreniyle sona erecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here