Rafting işletmecilerinin yeni gözdesi

0
239

Rafting İl Temsilcisi Şerif Ali Karanfil, yaptığı açıklamada, Cumayeri Dokuzdeğirmen parkurunun Türkiye’de önemli bir yere sahip olduğunu ve markalaştığını söyledi.

Melen Çayı’nın Antalya’daki rafting işletmecilerinin ilgisini çektiğini aktaran karanfil, “Burası artık marka oldu, iki metropolün arasında. Her gün gittikçe artan bir ilgiye sahip olan bir parkur. İşletmeciler burada rafting tesisi açmak için müracaat etmek istediklerini bize ilettiler. Çalışanları da buraya gelerek çalışmak istiyor” dedi.

Antalya bölgesinden gelen bir işletmenin nehirde bu yaz faaliyete başladığını söyleyen Karanfil, Düzce Valiliği ve İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile görüşen diğer firmaların işletme izinlerinin bu ay içerisinde tamamlanacağını dile getirdi.

Düzce’de turizm kalitesini her geçen gün artırdıklarını söyleyen Karanfil, Antalyalı rafting işletmecilerinin gelmesiyle kalitenin daha da artacağına inandıklarını vurguladı.

– “Bu yıl 50 bin kişinin rafting yapmasını hedefliyoruz”

Kentte bir süredir etkili kar yağışı ile Melen Çayı’nın debisinin istedikleri seviyeye yükseldiğini vurgulayan Karanfil, “Hem toprak suya doydu, yükseklerde karlar var. Nehirdeki su seviyesi istediğimiz şekilde gidiyor. Aynı zamanda sezonunda uzun ve heyecanlı olabileceğinin işaretlerini bize gösteriyor. Bu da haliyle bizim yüzümüzü güldürüyor” diye konuştu.

Karanfil, geçen yıl nehirde 39 bin 500 kişinin rafting yaptığını aktararak, şöyle dedi:

“Bu yıl için hedefimizi 50 bin olarak belirledik. Mevsim şartları hedefimizi rahat yakalayabileceğimizi bize gösterdi. Her zaman söylüyoruz, parkurumuz Türkiye’nin en iyi parkuru. Heyecanı olan riski olmayan bir parkur. Şu anki seviyesi itibarıyla 5+ zorluk derecesine varan, yıllık ortalaması 3+ zorluk derecesini bulan, rafting yapanların oldukça zevk aldığı bir parkurumuz var. Herkesi rafting yapmaya davet ediyoruz. Bu su kaçırılmayacak bir su. Bu sene kaçırılmayacak bir rafting senesi olacak.”

Karanfil, Düzce’ye gelen misafirlere raftingin yanında ATV ve zipline gibi alternatif doğa sporları seçeneklerinin de sunulduğunu sözlerine ekledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here