Rize’ li öğrencilere yüzme eğitimi

0
310

Rize’de başlatılan “Yüzen Okullar Projesi” kapsamında 246’sı kız 572 ilkokul öğrencisine yüzme eğitimi veriliyor.

Valilik, İl Milli Eğitim ile Gençlik Hizmetleri ve Spor müdürlüklerince yürütülen proje kapsamında, yüzme öğrenen çocuklar ve ailelerinin katılımıyla Olimpik Yüzme Havuzu’nda program düzenlendi.

Vali Ersin Yazıcı, buradaki konuşmasında, tüm çocukların spor yapması gerektiğini söyledi.

Deniz kenarındaki bir kente “dünya çapında yüzücülerin yakışacağını” ifade eden Yazıcı, “Bu işi çok seven ve bu işte çok başarılı olabilecek yüzücülerimiz çıkacak. Geleceğimizin teminatı ve ülkemizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın mutlaka bir branşta spor yapmaları gerektiğine inanıyorum. Eğitim ve spor ayrılmayan, birbirini tamamlayan iki parçadır” diye konuştu.

AK Parti Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ise Yüzen Okullar Projesi’nin çok güzel bir adım olduğunu belirtti.

Yüzmeyi bilmenin çok büyük önem taşıdığını vurgulayan Bak, şunları kaydetti:

“Kentimiz olimpiyat şampiyonlarıyla meşhur. Neden denizcilerin şehri Rize’mizden şampiyonlar çıkmasın. Spora yapılan yatırımın önemini biliyoruz. Yazın bizi üzen pek çok haber alıyoruz. Denize giren çocuklarımızın boğulması, bizi üzen bir olay. Burada çocuklarımız yüzmeyi öğrenerek, denizle ve suyla mücadele etmesini öğrenecek. Bu da ülkemiz için büyük kazanç.”

İlkokullardan 246’sı kız 572 öğrenciye yüzme eğitimi verilen proje kapsamında düzenlenen programa, İl Garnizon Komutanı Albay Semih Coşkun, Belediye Başkanı Reşat Kasap, Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Kazancı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Çelik de katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here