Ana Sayfa Sağlık Rize’de ambulans dağıtım töreni düzenlendi

Rize’de ambulans dağıtım töreni düzenlendi

0
255

Sağlık Bakanlığınca Rize’ye gönderilen 7 tam donanımlı ambulans ve 1 kurtarma aracının, ilgili sağlık kuruluşlarına dağıtımı için tören düzenlendi.
Rize sahil dolgu alanındaki törene, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, İl Sağlık Müdürü Mustafa Tepe, İl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Gökhan Demiral, daire amirleri ve diğer ilgililer katıldı.
Milletvekili Karal, törende yaptığı konuşmada, sağlık alanında çok önemli bir adımı daha attıklarını belirterek, “İnanıyorum ki bu araçlarımızla Rize’mizde sağlıkta hizmet kalitesinin çok daha ileriye taşınmasına zemin hazırlamış olacağız. Ülkemiz sağlık alanında çok ciddi atılımlar içerisinde. Bu hızdan Rize’miz de yeterince nasibini almaktadır” dedi.
Karal, 2002 yılında iktidara geldiklerinde Rize genelinde 6 ambulans olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
“Bugün bu ambulansların da katılımıyla 45 ambulansımız oluyor. Son teknolojiyle donatılmış ambulanslarımız Rize’mizin her tarafında hizmet ediyor. Rize’mizdeki sağlık birimlerimizde elimizden geldiğince birinci sınıf hizmet sunmaya çalışıyoruz. Türkiye’de nüfus oranına göre en çok hekim sayısına sahip ikinci il konumunda olmuş olsak bile yine de birtakım eksiklerimiz var. Atmamız gereken adımlar ve ihtiyaçlarımız var. İnşallah bu azim ve şevkimiz devam ettiği sürece Rize’mizi sağlık yatırımları noktasında çok daha yukarılara taşımış olacağız.”

 

AA

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here