Rize’de sağlıklı yaşam yürüyüşü düzenlendi

0
227

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce Derepazarı ilçesinde sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nca yürütülen Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı etkinlikleri kapsamında Derepazarı Toplum Sağlığı Merkezi tarafından “Sağlıklı Yaşam Yürüyüş” düzenlendi.

Düzenlenen yürüyüşe İlçe Kaymakamı Adem Can, İlçe Garnizon Komutanı Selahattin Bilgili, İlçe Belediye Başkanı Yakup Samangül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Keskin, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demir, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Gular Bektaş ile kamu kurum kuruluş çalışanları, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Rize Halk Sağlığı Müdürü Mustafa Tepe, fiziksel aktivitenin arttırılmasının önemine değinerek, “Toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli, dengeli beslenme ve düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasını teşvik etmek amacıyla yaptığımız bu yürüyüşler fiziksel aktivitenin teşviki için büyük önem taşımaktadır” dedi.

Yürüyüşü toplumda fiziksel aktivite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiklerini vurgulayan Tepe, katılımcılara teşekkür etti.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here