Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

0
264

Sakarya, Kocaeli, Zonguldak, Karabük ve Bolu’da, terör örgütünün sağlık personeline yönelik saldırıları protesto edildi.

Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Salih Sağlam, Devlet Hastanesi bahçesinde sağlık çalışanlarıyla yaptığı basın açıklamasında, şiddeti her defasında esefle kınadıklarını söyledi.

Saldırıların hiçbir mazereti olamayacağını vurgulayan Sağlam, “Yasal olarak her ne gerekiyorsa hemen yapılmasını bekliyoruz. Bununla ilgili düzenlemelerin en şiddetli şekilde yapılması taraftarıyız. Birtakım haddini bilmeyen insanlar, adaletin karşısına çıktıkları zaman kuzu kesiliyor. Hakimin, savcının karşısına çıktıkları zaman her şeyi inkar eden ahlaksız durumuna düşüyorlar” dedi.

Sağlam, bu tür olayların ülkenin her yerinde yaşandığını, olumsuz davranışlara çok kez şahit olduklarını belirtti.

Sağlık çalışanları adına konuşan hastane yöneticisi Doç. Dr. Yakup Tomak, hazirandan bu yana artan terör saldırılarında sadece sağlık çalışanlarının değil, genç, yaşlı, çocuk ve bebek olmak üzere tüm kesimlerinin hedef alındığını kaydetti.

Açıklamanın ardından, hastane çalışanları görevlerine döndü.

– Kocaeli

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde Devlet Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan başhekim Metin Balatlı, tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün, sağlık çalışanları, ambulanslar ve hastanelere yönelik alçakça saldırılarını sürdürdüğünü bildirdi.

Balatlı, vatandaşın sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetlediklerini dile getirdi.

Gebze ilçesinde de Fatih Devlet Hastanesi başhekimi Hürcan Alpay, yaptığı basın açıklamasında, hazirandan beri süren terör saldırılarında 3 sağlık çalışanının şehit edildiğini ve sağlık hizmetinin engellenmesi adına ambulanslara, hastanelere ateş edildiğini söyledi.

– Zonguldak

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi çalışanları da hastane önünde toplanarak, saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

İl Sağlık Müdürü Bilal Cin, burada yaptığı açıklama, terör örgütünün sağlık çalışanları, ambulanslar ve hastanelere yönelik saldırılarına devam ettiğini belirtti.

Vatandaşların sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetlediklerini kaydeden Cin, “Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez” ifadesini kullandı.

– Karabük

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları, çeşitli sloganlar attı.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı, yaptığı basın açıklamasında, tüm engellemelere rağmen, din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanlara hizmet etmeyi sürdüreceklerini bildirdi.

Sarı, bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanların sağlığını daha ileriye taşıma gayretinde olacaklarını vurguladı.

– Bolu

Bolu’da, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Halk Sağlığı ve İl Sağlık müdürlüklerince İzzet Baysal Araştırma ve Uygulama Hastanesi Köroğlu Ünitesi önünde basın açıklaması yapılarak, sağlık çalışanlarına yönelik terör saldırıları protesto edildi.

Hastane önünde toplanan grup adına açıklama yapan Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Metin Tahaoğlu, sağlık çalışanları ve masum insanların hayatına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemlerin, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının kanıtı olduğuna dikkati çekti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here