Şampiyon boksörler Samsun’da ringe çıkacak

0
279

Samsun’da dünya şampiyonu boksörlerin de yer alacağı “Şampiyonlar Canik’te” boks müsabakasında Türk ve Gürcü boksörler ringe çıkacak.

Canik Belediyesi tarafından Hasan Doğan Spor Salonu’nda bu yıl ikincisi düzenlenecek müsabakalarda Türk ve Gürcü 26 şampiyon boksör, ringde kozlarını paylaşacak.

Ünlü boksörler olimpiyat üçüncüsü Yakup Kılıç ile dünya şampiyonları Onur Şipal ve Adem Kılıçcı’nın yanı sıra milli boksörlerin yer alacağı etkinlik kapsamında 4’ü bayan olmak üzere 26 boksörün ringe çıkacağı müsabakalar, yarın saat 14.00’te başlayacak.

Önemli bir spor organizasyonuna ev sahipliği yapacaklarını belirten Canik Belediye Başkanı Osman Genç, spor etkinlikleri ile gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak her türlü sportif aktivitelere teşvik etmeyi amaçladıklarını belirtti.

Sporun gençleri kötü alışkanlıklar edinmesini engellediğini vurgulayan Genç, “Madde bağımlısı olmalarının, boş zamanlarını internet kafelerde ya da kahvehane köşelerinde geçirmelerinin önüne geçmek adına çok ciddi bir faaliyet. Spor, sadece futbol oynamaktan ibaret değildir. Boks sporuna da halkımızın, özellikle gençlerimizin büyük önem verdiğini gördük. Bu nedenle böyle bir etkinliğe imza atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Canik Belediyesi olarak vatandaşları farklı kültürel ve sportif etkinliklerde bir araya getirmeyi amaçladıklarını anlatan Genç, şunları kaydetti:

“Sporun her dalında etkinlik ve faaliyetlere imza atan, aynı zamanda salon sporlarına özendirmek için önemli çalışmalar yapan, altyapılar hazırlayan Canik Belediyesi bünyesinde 2 bin 500 sporcu bulunuyor. Spora desteğimiz ve teşvikimiz artarak devam edecek. Tüm halkımızı Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek Şampiyonlar Canik’te boks müsabakalarına davet ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here