Samsun’da sıcak hava

0
214

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Murat Asar, Samsun ve çevresinde sabah saatlerinde başlayan lodosla birlikte hava sıcaklığının 28,5 dereceye yükseldiğini bildirdi.

Asar, yaptığı yazılı açıklamada, kentte sabah saatlerinde başlayan ve sıcak hava taşıma özelliğine sahip lodosun hızının zaman zaman saatte 50 kilometreye kadar ulaştığını belirtti.

Dün 13 derece civarında ölçülen hava sıcaklığının bugün öğle saatleri itibarıyla 28,5 dereceye kadar yükseldiğini anlatan Murat Asar, şunları kaydetti:

“Samsun’da mart ayı sıcaklık ortalaması 12 derecedir. Bugüne kadar kayıtlara girmiş en yüksek mart ayı sıcaklığı, 15 Mart 2013’te 33,6 derece ölçüldü. Bugünkü 28,5 derecelik sıcaklık, 1960 yılından bu yana mart ayında ölçülen en yüksek 7’nci sıcaklık oldu. Yarın sabah saatlerine kadar hava sıcaklığının yüksek seyretmesini bekliyoruz. Cuma gününden itibaren rüzgarın tekrar kuzeyli yönlere dönmesi ile havanın 17-18 derece birden soğuması, hafta sonundan itibaren tekrar soğuk havanın hüküm sürmesi bekleniyor.”

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here