Şehit Uzman Çavuş Özdemir’in baba evinin inşaatına başlandı

0
214

Diyarbakır’da şehit olan Uzman Çavuş Nuh Özdemir’in Ordu’daki ailesi için yeni ev yapımına başlandı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 4 Ocak’ta düzenlenen operasyonda, 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Nuh Özdemir şehit oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Özdemir’in, Ordu’nun Akkuş ilçesinin Salman Mahallesi’ndeki baba evinin yanında yaptırılacak olan yeni evin temeli atıldı.

Şehidin babası Mehmet Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni evin temelinin iki gün önce atıldığını belirterek, “Ev konusunda başta Başbakanımız olmak üzere Valimiz, Akkuş ve Ordu Büyükşehir belediye başkanlarımız çok ilgilendi. Kış şartlarından dolayı evin yapımına başlanamamıştı. Birkaç gün önce yetkililer gelerek gerekli çalışmayı başlattı” dedi.

Eski evinin hemen yanına yeni evin temelinin atıldığını ifade eden baba Özdemir, “Ev konusunda Allah herkesten razı olsun. 3 ay gibi kısa sürede evin tamamlanması bekleniyor. Eski evimizi ise yıkmayacağız, öylece kalacak. Eski evimiz oğlumuzun hatırası olarak bize kalacak. O evde oğlumla birlikte çok anılarımız oldu” diye konuştu.

Baba Özdemir, yakında şehit oğlunun çocuğunun dünyaya geleceğini kaydederek, gelini Leyla Özdemir’in 41 gün sonra doğum yapacağını ve ailecek torunlarını beklediklerini sözlerine ekledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here