Sinop’ta kar paletli ambulanslar hizmete hazır

0
236

Sinop Valisi Yasemin Özata Çetinkaya, Sağlık Bakanlığınca tahsis edilen kar paletli ambulansların hizmete hazır durumda olduklarını söyledi.

Vali Çetinkaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, paletli kullanıma uygun ambulansların ağır kış şartlarında acil vakalara ulaşmakta sağlık çalışanlarına kolaylık sağladığını dile getirdi.

Sinop’a uzun yıllardır aşırı kar yağışı olmadığına dikkati çeken Vali Çetinkaya, şöyle konuştu:

“Sağlık Bakanlığınca 2010 yılında Sinop’a tahsis edilen kar paleti takılabilen ambulanslarda, o tarihten bu yana ağır kış şartları yaşanmadığından palet takılarak kullanma ihtiyacı olmamıştı. Paletli kullanıma uygun ambulans ile yol açma çalışması imkanı olmayan yerlerdeki hastalara ulaşım imkanı sağlanmıştır. Paletli araçlar herhangi bir dozer ya da greyder çalışmasına gerek duymaksızın 50 santimetre kar olan yerlerde ulaşım sağlayabiliyor. Bu amaçla hastalara ulaşım konusunda herhangi bir aksamaya sebebiyet vermemek için karla mücadelede palet takılarak kullanılabilen bu ambulanslar ağır kış koşullarında sağlık hizmetlerinin daha etkin yürütülmesini sağlamaktadır.”

Vali Çetinkaya, konuşmasının ardından kar paletli ambulansları inceledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here