Sinop’ta yeni bir sektör oluştu

0
293

Sinop Liman Başkanı Kazım Alpay, “Sinop, Karadeniz’de gezi teknesi faaliyetlerinin en yoğun olduğu illerin başında geliyor” dedi.

Alpay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinop’ta gezi teknesi turizminin son yıllarda önemli bir artış gösterdiğini söyledi.

Bakanlıklarının gezi teknesi sektörünü destekleyici projeler hayata geçirdiğini de vurgulayan Alpay, Karadeniz’de balıkçılığın yanı sıra gezi teknesi sektörününde çok önemli bir yere geldiğini vurguladı.

Balıkçılığın kış sezonunda yapıldığını hatırlatan Alpay, “Yaz sezonunda Sinop’ta turizm potansiyelinin yüksekliği ve coğrafi anlamda kıyı yapısının deniz turizmine müsait olması büyük bir avantaj. Karadeniz’in diğer bölgelerinde bu durum pek müsait değil. Şu anda Sinop’ta gezi tekne sayısı 24 ve sezona hazırlanan tekneler var. Sayı giderek artıyor. Sinop adına yeni bir sektör oluştu” dedi.

Sinop’a gelen turistlerin bir çoğunun tekne turu yapmadan kentten ayrılmadığına işaret eden Alpay, “Sinop, Karadeniz’de gezi teknesi faaliyetlerinin en yoğun olduğu illerin başında geliyor. Hem gündüz hem de gece turlarıyla güzel bir faaliyet. Yaz sezonunda Sinop’a gelen yerli ve yabancı turistlerin gezi teknesi ile deniz gezisi yapması artık bir gelenek haline geldi” ifadelerini kullandı.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here