Taşova’da öğretmen ve öğrencilere tablet dağıtıldı

0
269

Amasya’nın Taşova ilçesinde Yeşilırmak Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde öğretmen ve 10. sınıf öğrencilerine tablet dağıtıldı.

Belediye Başkanı Bayram Öztürk, okulun konferans salonundaki tablet dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, bilginin hızlı bir manada üretildiği ve o oranda tüketildiği bir çağda yaşandığını söyledi.

Bilgiyi üretenin de tüketenin de insan olduğunu dile getiren Öztürk, “Bilgi, teknolojisinin ilerlediği günümüzde artık bizim her an elimizin altında. Hayatımızın büyük kısmı evde televizyon seyrederek ya da bilgisayar başında geçirdiğimizi görüyoruz” dedi.

Devletin son zamanlarda eğitime verdiği önemin ne kadar ilerlediklerini gösterdiğini anlatan Öztürk, dün okulda bir bilgisayar ile okulun bütün işleri yapılırken, bugün herkesin elinde tablet bulunduğunu ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer de eskiden 60 kişilik sınıflar bulunduğunu, okuldaki bir bilgisayardan da okul işlerinin yapıldığını kaydetti.

Şimdi Fatih Projesi kapsamında onuncu sınıflardan başlamak üzere öğrencilere tablet verilmeye başlandığını belirten Tümer, “Teknolojik gelişmeler, eğitimdeki donanımı okullarımızın fiziki ortamını değiştirmek yeterli değil. Eğitimin içerisinden insan faktörünü çıkarırsak bu teknolojik gelişmelerin pek faydası olmuyor. Yine öğretmen, öğrenci ve veli ilişkisine çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bu işin öznesi öğretmen, öğretmen isterse çok şeyi başarır. Bir eğitim alanında en önemli faktör öğretmendir” diye konuştu.

Törende 64 öğrenci ile 10 öğretmene tabletleri verildi.

Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk
Muhabir: Tevfik Öztürk
Yayınlayan: Hızır Hacısalihoğlu
İndir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here