TEDES’te Değişiklik Yapılacak mı?

0
244

Başkan Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bir toplantıda; “Trafik güvenliğini artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında şehir içi yollarda belediyelere elektronik denetleme sistemi kurma yetkisini verdik. Hukuk devletinde hiç kimsenin kurallar karşısında istisnası yoktur. Herkes trafik kurallarına uymak mecburiyetindedir” sözlerini hatırlatarak, herkesin kurallara uyması gerektiğini söyledi.

VATANDAŞLARIMIZ UYGULAMADAN SON DERECE MEMNUNLAR

Trafiği daha iyi yönetmek ve Altınordu, Fatsa Çevre Yolu’nun bir an önce açılması için Trafikte Elektronik Denetleme Sistemi’nin devreye alındığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz; “Her ne kadar kurallara uymayan bazı sürücüler tarafından sosyal medyada ve televizyonlarda bir karalama kampanyası yürütülse de bizim için esas olan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir. Ordu’daki kazaların %90’ının sebebi hızdır. TEDES uygulaması ile kamyon ve tırların şehir içerisine girişlerine kısıtlama getirilmesi trafikte ciddi bir rahatlamaya vesile oldu. Vatandaşlarımız uygulamadan son derece memnun. STK’lerden, toplumun değişik kesimlerinden ve farklı siyasi görüşteki insanlardan sürekli destek bildirimleri alıyoruz” şeklinde konuştu.

UYARILAR DAHA GÖRÜNÜR OLACAK

Uygulamanın daha iyi anlaşılması ve sorunların giderilmesiyle ilgili sürekli çalışıldığını söyleyen Başkan Enver Yılmaz; “Gsm şirketleri aracılığıyla Ordu sınırlarına giren sürücülere maliyet durumuna göre sms yoluyla bilgilendirme yapmayı planlıyoruz. Yerel radyo ve televizyonlarımızda kamu spotu yayınlayacağız. Yol zeminine uyarı yazıları yazılacak ve belirli noktalara büyük boyutlu, ışıklı tabelalar yerleştirilecek. Daha önceki uygulamalardan kalan ve kafa karışıklığına neden olan tabelalar, kaldırılarak belirli bir standarda göre yenilenecek. Ayrıca ilerleyen günlerde 1 km’den daha az, çok yakın mesafelerde kontrol uygulamaları varsa bunlar da kaldırılabilir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here