Tekerlekli sandalyesi bulunan minik Zeynep’in yüzü gülüyor

0
232

Samsun’un İlkadım ilçesinde yaşayan Uysal çiftinin doğuştan felçli kızı 8 yaşındaki Zeynep’in hafta sonu piknik için gittikleri parkta kaybolan tekerlekli sandalyesi bulundu.

Küçük Zeynep, dans edebilmesi için özel yaptırılan tekerlekli sandalyesine tekrar kavuşmanın sevincini yaşadı.

Hülya ve Özkan Uysal çiftinin iki çocuğundan biri olan, belden aşağısı felçli dünyaya gelen Zeynep’in özel yapım tekerlekli sandalyesi, ailenin dalgınlığıyla hafta sonu gittikleri parkta unutuldu. Uysal çifti, parka döndüklerinde yerinde bulamadıkları sandalyenin çalındığını düşünerek durumu polise bildirdi.

Küçük kızın tekerlekli sandalyesinin, parktan geçen Ramazan Kara tarafından fark edilerek Baruthane Mahallesi Muhtarlığına teslim edildiği ortaya çıktı.

Mahalle muhtarı Mustafa Öztürk’ün Atakum Yaşam Merkezi’ne getirdiği tekerlekli sandalyesine tekrar kavuşan Zeynep, büyük mutluluk yaşadı.

Yaşam merkezinde özel yapım tekerlekli sandalyesini teslim alan minik Zeynep, müzik eşliğinde dans etti.

Zeynep Uysal, piknik yaptıkları gün tekerlekli sandalyesinin kaybolması nedeniyle büyük üzüntü yaşadığını belirterek “Dün akşam bizi aradılar, ‘tekerlekli sandalyemin bulunduğunu’ söylediler. ‘Yaşasın’ dedim. Bu arabayı bulan kişi de engelliymiş. Tekerlekli sandalyemin bulunmasına çok sevindim çünkü dans etmeyi çok seviyorum. Sadece dans değil sandalyemle gezmeye de gidiyorum. Getirenlere çok teşekkür ederim. Tekerlekli sandalyeme kavuştuğum için çok mutlu oldum” dedi.

-“Tekerlekli sandalyenin ne demek olduğunu bilirim”

Ramazan Kara ise maç izlemek için gittiği parktan dönerken otomobillerin olduğu yerde küçük kızın tekerlekli sandalyesini gördüğünü ve aracı Baruthane Mahallesi Muhtarlığına teslim ettiğini anlattı.

Zeynep’in tekerlekli sandalyesinin kaybolduğuna ilişkin basında çıkan haberleri görmediğini belirten Kara, “Benim arabayı almamın tek sebebi, ben de sağ ayağımdan 7 ameliyat geçirdim. Yaşadığım trafik kazası nedeniyle yüzde 50 engelliyim. Tekerlekli sandalyenin ne demek olduğunu bildiğim için hemen alıp muhtarlığa verdim. Sandalyenin kayıp haberinin yapıldığından bilgim yoktu” ifadelerini kullandı.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here