Terme’de sokak kedilerine sıcak yuva

0
31

Terme Belediyesince ilçedeki sokak kedileri için yaptırılan kedi evleri, belirlenen yerlere konuldu.

Terme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün ahşap işleme atölyelerinde yapılan dörder yuvalı kedi evleri, sokakta yaşayan hayvanlar için soğuk kış günlerinde sıcak yuva oldu.

Belediye Başkanı Ali Kılıç, hayvanların kendilerine Allah’ın emaneti olduğunu, insanlar için yaptıkları hizmetlerin yanında onları da kollayıp gözetmenin görevleri arasında bulunduğunu söyledi.

Kedilerin günlük ihtiyaçlarının karşılanması ve kedi evlerinin temizliğinin belediye ekipleri tarafından yapılacağını aktaran Kılıç, “Burada beslenen kediler, dış etkenlerden korunmuş şekilde günlük ihtiyaçlarını giderebilecek. Belediye olarak insanlarımızın huzuru ve refahı için gayret gösterirken çevremize, doğaya ve sokak hayvanlarımıza da önem veriyoruz.” ifadesini kullandı.

Kedi evleri üretmeye devam edeceklerini anlatan Kılıç, “Sokak hayvanları için bu tür sığınma evlerinin sayısını artıracağız. Beslenmeleri konusunda zaten gerekeni yapıyoruz ancak kış uzun, hemşehrilerimiz mama ve su kaplarına katkı sağlayabilir.” dedi.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here