Tokat’ta “Vatana millete vefa, şühedaya dua gecesi” düzenlendi

0
234

Tokat Belediyesi ve Tokat Müftülüğü işbirliğinde “Vatana millete vefa, şühedaya dua gecesi” kapsamında tüm şehitler için Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Hüseyin Akbaş Spor Salonu’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada Anadolu’nun tarihinde fetihler gerçekleştirdiğini ve çok sayıda şehitler verildiğini söyledi.

Bugün yedi düvele karşı mücadele verdiklerini ifade eden Eroğlu, “Bugün doğuda verilen o mücadele sonucunda ele geçirilen teröristlerin boyunlarında haçlar var. Bir çoğunun sünnetsiz olduğunu görüyorlar. Bugün orada bir Çanakkale Savaşı gibi bir Bedir Savaşı gibi bir mücadele veriliyor. Dualarınız hep milletimizin, askerlerimizin, polislerimizin, güvenlik güçlerimizin üzerinde. Allah onun için sizlerden razı olsun” dedi.

Tokat Müftüsü Ahmet Erdem ise Tokat’ın son 6 ayda en çok şehit veren illerden olduğunu belirterek, şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diledi.

Konuşmaların ardından Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, İstanbul Fatih Laleli Camisi imam hatibi Emrullah Akbaş, İstanbul Süleymaniye Camisi baş imamı Ekrem Nalbat, İstanbul Nurosmaniye Camisi imam hatibi Fatih Kaya, İstanbul Eyüp Sultan Camisi imam hatibi Metin Kaçar, İstanbul Ataköy 5. Kısım Camisi imam hatibi Adem Karabey ve Kuran-ı Kerim güzel okuma dünya ikincisi Ali Asaroğlu, Kuran-ı Kerim okudu.

Daha sonra İstanbul Fatih Hürrem Çavuş Camisi imam hatibi Metin Kaçar ise şehitler için dua etti.

Programın sonunda Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eroğlu ve Tokat Müftüsü Erdem, katılımcılara plaket verdi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here