Türkiye’nin saklı kalmış cennet köşelerinden biri

0
559

Anadolu’nun saklı kalmış cennet köşelerinden biri olarak gösterilen Gökpınar Gölü, Türkiye’nin en güzel doğal ve tabiat güzellikleri arasında yer alıyor. Dalgıçlar zaman zaman göle tüplü dalış yaparak, su altındaki güzelliklere şahit oluyor.

sivas-gurun-gokpinar-golu-4

 

Sivas Alpin Doğa Spor Kulübü organizasyonuyla Gökpınar Gölü’nde düzenlenen “irtifa dalışı” etkinliğine, 4 kadın 26 dalgıç, tüplü dalış yaptı. İstanbul ve Sivas’ta doğa ve dalış sporlarıyla ilgili faaliyet gösteren 2 kulübün üyeleri, heyecan verici anları ve doğal akvaryumu andıran gölü su altı kamerasıyla kaydetti.

1841

Sivas Alpin Doğa Spor Kulübü Başkanı Hakan Uludağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sivas’ta bulunan göllerin hem yaz hem de kış aylarında dalışa elverişli olduğunu belirterek, “Gökpınar Gölü doğal bir akvaryum, hem görseli güzel hem de dalış için çok mükemmel bir yer. Burada dalış yapanlar sudan çıkmak istemiyor” dedi

-“Doğal akvaryuma dalıyormuş hissi veriyor” –

4507570

İstanbul Diving Team Kulübü Başkanı ve su altı fotoğraf sanatçısı Mahmut Akkaya da İstanbul’dan her yıl geleneksel olarak dalış için Sivas’a geldiklerini söyledi.

10092011658

Gökpınar Gölü’nün doğal bir akvaryumu andırdığını vurgulayan Akkaya, “Gökpınar muhteşem bir görünüşe sahip, bitki örtüsü çok çok güzel, doğal bir akvaryuma dalıyormuş hissi veriyor. Dalışseverleri bu güzelliği görmeleri için buraya davet ediyorum” dedi.

DSC_1763

İstanbul Diving Team Kulübü üyesi Zeynep Karakaya ise Sivas’ta böyle güzellikler olduğunu bilmediklerini ifade eden Karakaya, “Dalgıçlar genelde Mısır, Maldivler gibi tropik yerlere gitmeyi severler ama ülkemizdeki böyle yerleri görmeden gitmemelerini tavsiye ediyorum, öncelikle buraları görmeliyiz” diye konuştu.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here