Uluslararası Şampiyona Düzce’ de

0
287

Uluslararası Doğu Avrupa Ekstrem ve Türkiye Enduro Şampiyonası’nın Düzce’de düzenlenecek 5. ayak yarışının sembolik startı verildi.

aa_picture_20151023_6604032_web

Türkiye Motosiklet Federasyonu, Düzce Valiliği, Kaynaşlı Kaymakamlığı ve Kaynaşlı Belediyesi tarafından, Kaynaşlı ilçesinde hazırlanan pistte, 9 ülkeden toplam 87 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek organizasyon öncesi tören düzenlendi.

Anıtpark Meydanı’ndaki törende konuşan Düzce Valisi Ali Fidan, hafta sonu gerçekleştirilecek yarışlar öncesinde vatandaşlara yönelik gösteri etkinliği düzenlediklerini söyledi.

aa_picture_20151023_6604038_web

Yarışların kentin tanıtımına katkı sağlayacağını ifade eden Fidan, “Kentimizi tanıtmak için turizm, doğa ve sporu ön plana çıkarmak istiyoruz. Özellikle Kaynaşlı’yı doğa sporlarının merkezi haline getirmek istiyoruz. Kaynaşlı’da, uzmanların gözetiminde Türkiye’nin en güzel pistlerinden birini yaptık. Önemli olan bu pistlerde daha farklı turnuvaları düzenlemektir” ifadelerini kullandı.

Sporcular, Vali Fidan’ın verdiği sembolik startın ardından sıralama turu attı. Beşinci ayak yarışları yarın ve 25 Ekim Pazar günü yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here