Ümit Özat’ a şok

0
272

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat, toplantı salonuna geldiği sırada, Samsun’dan kente gelen bazı basın mensupları salondan çıktı.

Mücadeleyi değerlendiren teknik direktör Özat, karşılaşmanın ilk yarısında iyi mücadele ettiklerini belirterek, “Kazanabileceğimiz bir maçtı ama ikinci yarı Yeni Malatyaspor daha üstün oynadı” diye konuştu.

Kayseri Erciyesspor maçını kazanıp sezonun ilk yarısını 27 puanla kapatmaları halinde ilk devre için başarılı bir puana ulaşacaklarını anlatan Özat, “Çok iyi çıkış yaptık ama mevsim ve dar kadromuzdan dolayı zaman zaman gerekli müdahaleleri yapamaz olduk ama ben hala oyuncularıma inanıyorum. Bugün özellikle ilk yarı iyi oyun sergilediler. Yeni Malatyaspor’u da tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Özat, takımda son haftalarda yaşanan gerginlikle ilgili soruya, “Gerginlik yok. Gerginliği yaratan buradan çıkan meslektaşlarınız. Yalan haber yaptıkları için antrenmanları basına kapattık. İki kişinin yaptığını, üstlerine alındılar. Hiç umurumda bile değil. Ben olduğum sürece antrenmanlara giremeyecekler” cevabını verdi.

Geçen haftaki istifa açıklamasına değinen Özat, sözlerini şöyle tamamladı:

“Geçen hafta bir düşünce boşluğuyla istifa ettiğimi söylerken, bir umutsuzluğa kapıldığımdan dolayı söylemedim. Belki bir kan değişiminin iyi geleceğine inandığım için söyledim ama insanların şunu unutmaması gerekiyor: Bir takımın boyu neyse odur. Bir takımın boyu ne çok uzar ne çok kısalır. Biz boyumuzu biliyoruz. Sezon başı çok iyi gittik, o düşüşü insanlar yakıştıramadı. Buraya kadar getiren de bu çocuklar, bundan sonra da toparlayacak olan bu çocuklar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here