Ana Sayfa Genel Ünye’de fidan dikimi

Ünye’de fidan dikimi

0
271

Ünye Orman İşletme Müdürlüğü, Ünye Gençlik Merkezi ve Ordu Üniversitesi Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Kulübü işbirliğiyle Yüceler Mahallesi’nde bir dönem taş ocağı olarak kullanılan 10 dönümlük alanın yeniden yeşillendirilmesi için 150 mavi ladin fidanı dikildi.

Ordu Üniversitesi Doğal Afet Arama Kurtarma İlk Yardım Kulübü Başkanı Betül Ünlü, doğal afetler öncesi üniversite gençliğini bilinçlendirmek amacıyla kurulan bir kulüp olarak, olası doğal afetlerin önlenmesine katkıda bulunmak amacıyla bu alanda ağaçlandırma çalışmalarında bulunduklarını söyledi.

Ünye Gençlik Merkezi Gençlik Lideri Arzu Koç ise “Ünye Gençlik Merkezi ve Orman İşletme Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği neticesinde gönüllü gençlerimiz ve gençlik merkezi çalışanlarımızla birlikte fidan dikimi yaptık. Çevre bilincimizi geliştirmek ve gelecek nesillere küçük de olsa bir bilinç geliştirmek amacıyla etkinliğimizi gerçekleştirdik” diye konuştu.

Ünye Orman İşletme Müdürlüğü Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefi Güven Küçük de “Fidan diktiğimiz saha Yüceler Mahallesi’nde maden rehabilitasyon sahasıdır. Buradaki 10 dönümlük alana 150 adet mavi ladin fidanı diktik” dedi.

Fidan dikiminin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here