Ünye’de yanan cami için destek bekliyorlar

0
208

Ordu’nun Ünye ilçesinde geçen yıl yanan 66 yıllık caminin yeniden yapımını başlatan mahalle halkı, caminin tamamlanması için destek bekliyor.

Ünye Hızarbaşı Kumarlı Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hızarbaşı Kumarlı Mahallesi’nde bulunan ve geçtiğimiz yıl yanan 66 yıllık camiyi, dernek ve mahalle halkının çalışmalarıyla yeniden yapmaya başladıklarını söyledi.

Şimşek, “Ünye’de 1949 yılında mahalle halkının destekleriyle yapılan, 1982 yılında büyütülen 66 yıllık cami, 24 Aralık 2015 tarihinde elektrik kontağından çıkan yangınla yanarak kullanılamaz hale geldi. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden gelen ekipler camide yaptıkları incelemeler sonrasında yıkım kararı aldı. Yıkımın ardından 20 hanemizin desteğiyle yeniden inşa etmeye çalıştık. Şuanki gelinen aşamada cami inşaatımızın kaba inşaatını tamamladık, kubbesini yaptırdık.” dedi.

Caminin tamamlanması için hayırseverlerin desteğini beklediklerini ifade eden Ömer Şimşek, şunları dile getirdi:

“Bundan sonrasında dostların yardımına ihtiyacımız var. Şu anda camimizin 80 bin lira borcu var. Tahminimiz bitene kadar yaklaşık 200 bin lira daha masrafı var. Buradaki eser Allah’ın evi, bu doğrultuda tüm hayırsever kardeşlerimize çağrı yaparak desteklerini bekliyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız TR 600006400000171210869520 numaralı Hızarbaşı Kumarlı Ebubekir Cami hesabına destekte bulunabilir, derneğimiz aracılığıyla da yardımlarını yapabilir.”

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here