Yabani hayvanlara yem bıraktılar

0
274

Samsun Valisi İbrahim Şahin ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Terme Gölardı Yaban Hayatı Koruma Sahası’nda kar nediniyle yiyecek bulamayan yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı.

Gölardı Yaban Hayatı Koruma Sahası’nda bulunan yabani hayvanlar için Vali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz doğaya yem bıraktı.

Vali Şahin, Samsun’un yaban hayatı konusundaki zenginliklerin yetirince anlatamadıkları endişesi taşıdıklarını dile getirerek, Türkiye’de bulunan 400 kuş türünün 350’sinin kuş cennetinde bulunduğunu, bunun önem taşıdığını

Burada sadece kanatlı kuşlar değil, diğer yabani hayvanların da olduğunu anlatan Şahin, “Hem Samsun’umuzdan hem de dünyadan insanların burayı gelip görmesi gerekiyor” dedi.

Başkan Yılmaz ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile yaptıkları protokol kapsamında bölgenin bakımını üstlendiklerini, bölgeyi turizme kazandıracaklarını söyledi. Burada yapacakları yapıların doğallığa gölge düşürecek yapılar olmayacağını vurgulayan Yılmaz, “Burada bulunma sebebimiz de 31 Aralık 2015 akşamı başlayan kar yapışının ardından doğada yem bulamayan yabani hayvanlar için doğaya yem bırakılması” ifadesini kullandı.

Doğa Kuruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, kar yağışından kaynaklı doğada yem bulmakta zorlanan yabani hayvanlar için Bafra, Vezirköprü, Terme şefliklerince toplam 11 bin kilogram yem, ot, sebze artığı, yemek artığı ve yırtıcılar için sakatat bıraktıklarını kaydetti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here