Yarım asırlık tiyatroda sahnelenen çocuk oyunu ilgi görüyor

0
399

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), “Önce Kalite” adlı çocuk oyununu sahnelemeye devam ediyor.

Ufuk Ersoy’un yazdığı ve yönettiği oyunda, Ali Kemal Tandoğan, Nilsu Namlı, Bülent Reisoğlu, İlayda Alper, Ayşe Türkmen Akkaş, Nurhayat Doğru ve Yeliz Varol rol alıyor.

Işık tasarımı ve müziği Zafer Bozdağ, dekoru Murat Çavuş ile Cemal Arslan’ın yaptığı oyunda, efekt uygulamasını ise Murat Türkmen üstleniyor.

Sağlıklı beslenme adına bilinçli tüketimin ve alışveriş sırasında son kullanma tarihlerine dikkat edilmesinin öneminin konu edildiği oyun, her hafta çarşamba 13.00’da çocukların beğenisine sunuluyor.

– Oyun, iki kez ödül aldı

OBBKT Genel Sanat Yönetmeni Ufuk Ersoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1990 yılında yazdığı oyunun, yaklaşık 500 kez sahnelendiğini söyledi.

Oyunun hem eğitici hem de eğlendirici olduğunu anlatan Ersoy, “Oyun, bilinçli tüketimi anlatıyor. Oyunumuzda, çocukların çok sık tükettiği çikolata, şeker, bisküvi gibi ürünleri satın alırken son kullanma tarihlerine bakmalarına dikkat çekiyoruz” dedi.

Ersoy, oyunun eğlendirirken eğittiğini vurgulayarak, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oyunun iki kez ödüle layık görüldüğünü anımsattı.

Oyunun, Devlet Tiyatrosu repertuarında da yer aldığını ifade eden Ersoy, “Oyun, çeşitli gruplar tarafından pek çok ilde yaklaşık 500 kez sahnelendi. Oyunu, haziran sonuna kadar sahnelemeyi planlıyoruz” diye konuştu.

Ersoy, 52 yıllık tiyatro salonunun her oyunda dolmasından da ayrıca mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here