Yedigöller’e yapılan yatırımlar

0
308

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Yedigöller Milli Parkı’na 9 milyon 300 bin liralık yatırım gerçekleştirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılı yatırım programında yer alan milli parkın yol çalışmaları tamamlanırken, enerji nakil hattı çalışmalarının ise hızla devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, Bolu şehir merkezi ile Yedigöller Milli Parkı arasında kalan yolun, stabilize olan 24 kilometrelik kısmının sıcak asfaltlama çalışmasının yapıldığı, özverili çalışmalar neticesinde gece yarısı tamamlanarak trafiğe açılan yol projesi kapsamında 5 milyon 500 bin lira harcandığı, yine bu güzergah üzerinde Yedigöller Milli Parkı’na ait enerji nakil hattı projesi de devam ettiği, proje kapsamında enerji nakil hattı asfalt altına kapalı sistem olarak inşa edildiği kaydedildi.

Yüzde 85’lik kısmı tamamlanan projenin Aralık ayı sonunda bitirilmesi hedeflendiğinin belirtildiği açıklamada, enerji nakil hattının proje maliyeti ise 3 milyon 800 bin lira. Projelerin tamamlanması ile milli parka toplam 9 milyon 300 bin liralık yatırım gerçekleştirilmiş olacağı ifade edildi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, son dönemlerde özellikle milli parklara büyük yatırımlar yaptıklarını kaydederek, “Yedigöller Milli Parkı’na 9 milyon 300 bin liralık bir yatırım daha gerçekleştirdik. Yapımını tamamladığımız yol çalışması ile milli parkımıza ulaşım kolaylaşacak. Böylece ziyaretçiler milli parka daha rahat ve konforlu bir şekilde ulaşacaklar. Yine enerji nakil hattını yer altına alarak alanın enerji kaynaklı sorunlarını da gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here