Yöresel ürünlerin adresi

0
666

Türkiye’de gıda sektörü her zaman revaçta ve bununla ilgili işletmeler sürekli açılmaya devam ediyor. Her ne kadar bakkal ve benzeri işletmelerin büyük sıkıntılar yaşadığı sayılarının gittikçe azaldığı söylense de bu görüş doğru değil. Yapılan araştırmalara göre bakkal ve benzeri işletmelerin sayısı artıyor.

Günümüzde ihtiyaçtan fazla sahada bakkal açılıyor olması, konsept olarak daha şirin ve sade olan kahvaltı ürünleri pazarlayan şarküteri iş yerleri çok daha rağbet gören ve dikkat çeken işletmeler oldular.

Şarküterilerin başka bir versiyonu olarak kahvaltılık gıdaları pazarlayan işletmeler pazarda yerini aldı. Yeni bir sektör olarak sayıları hızla artmakta.

Bu işletmelerin en farklı ve en belirgin özelliği her bölgeye, çevreye, özgü kahvaltılık damak tatlarını satışa sunuyor olmaları.

Bu işletmelerden Kahvaltı Pınarı Bağcılar’da faaliyet gösteriyor.
Yöresel kahvaltılık ürünleri pazarlayan işletmenin sorumlusu Dinçer Keskin ile sektörü konuştuk.

karadeniz2

Keskin; “Türkiye’nin her bölgesine özgü kahvaltılık ürünlerimizi işletmemizde satışa sunduk.
Karadeniz Bölgesine özgü ürünler başta olmak üzere her bölgenin kahvaltılık ürünleri bizde mevcut.

Her bölgeden insanımız kendi yöresine ait istediği ürünü müessesemizde bulabilir.

Amacımız insanımıza hizmet, müşterimize aradığı ürünü sunmaktır. En kaliteli ürünlerimizi en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz. Çok kısa zamanda ilgi gördük, rağbet gördük. Kendi sektörümüzde en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz” diye düşüncelerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here