Yüzde 50 hibe desteği

0
307

Artvin Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, ahır, ağıl yapımı veya tadilatına yüzde 50 hibe desteği verileceğini bildirdi.

Hacıkamiloğlu, yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) kapsamındaki illerde hayvancılık yatırımlarının desteklenmesine yönelik 2016 yılı başvurularının başladığını belirtti.

Proje dahilinde büyükbaş hayvancılık için en az 10 baş anaç, en çok 49 baş anaç kapasiteli, küçükbaş hayvancılık için ise en az 100 baş anaç, en çok 200 baş anaç kapasiteli yeni ahır ve ağıl yapımı ile mevcut büyükbaş ve küçükbaş işletmelerin tadilatına yüzde 50 hibe verileceğini ifade eden Hacıkamiloğlu, şunları kaydetti:

“2014 yılında uygulamaya konulan Doğu Karadeniz Projesi kapsamında mevcut büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık işletmelerinin modernizasyonu için ahır-ağıl tadilatına veya yeni ahır-ağıl yapımına yüzde 50 hibe desteği ile yaklaşık 150 bin liraya kadar hibe verilecek. Proje 2018 yılına kadar devam edecek. Projeden yararlanmak isteyen yatırımcılarımız 31 Mart 2016 tarihi mesai bitimine kadar İl Müdürlüğümüze gelerek başvuru yapabilirler.”

 

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here