EFELER, KUPAYI BAŞKAN AŞGIN’A TAKDİM ETTİ

0
50

Voleybolda birinci lige yükselen Belediyemiz GSK voleybol takımı şampiyonluk kupasını Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’a takdim etti. Şampiyon ekibi kutlayan Başkan Aşgın “Hedefimiz Efeler Ligi.” dedi.

Belediyemiz GSK voleybol takımı Konya’da oynanan play-off final grubu müsabakalarının ardından kupayı alarak Çorum’a döndü. Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat,Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak, Voleybol Sorumlusu Adil Balcı, antrenör ve sporculardan oluşan heyet Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret etti. Voleybol Başantrenörü Yusuf Biçer kupayı Başkan Aşgın’a takdim etti.

Ziyarette konuşan takım kaptanı Mehmet Bircan, birinci lig hedefiyle sezona başladıklarını belirterek, “Bu sözümüzü yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Çorum bunu hak ediyor. Öncelikle Belediye Başkanımıza ve tüm Çorumhalkına teşekkür ediyoruz. Sıradaki hedefimiz efeler ligine çıkmaktır.” dedi.

Voleybol Başantrenörü Yusuf Biçer deEfeler Ligi hedefinde ilk basamağı geçtiklerini söyledi. Biçer “Bize düşen görevini yerine getirmeye çalıştık. Belediye Başkanımıza ve Çorum halkına bu kupayı armağan ediyoruz.” dedi.

Voleybol Sorumlusu Adil Balcı da Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın desteği ile başarıya ulaştıklarını ifade etti. Antrenörlere ve sporculara emeklerinden dolayı teşekkür eden Balcı, “Bu başarının şehrimizi için iyi bir motivasyon olduğuna inanıyorum. Daha iyi başarıları şehrimize kazandıracağız.” dedi.

Tüm ekibin gayretiyle bu başarıya ulaştıklarını ifade eden Çorum Belediyesi Spor İşleri Müdürü Nadir Solak da “Şehrimize güzel bir kupa armağan ettik. Bu başarı, şehrimize önemli bir değer katacak.” dedi.

Aşgın: Hedefimiz Efeler Ligi

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da şampiyon ekibi kutlayarak önümüzdeki sezon Efeler Ligi’ne yükselmeyi hedeflediklerini dile getirdi. Başkan Aşgın “Öncelikle hepinizi tebrik ediyorum.Hak ettiğiniz bir başarıya ulaştınız. Şehrimizi, voleybolda birinci lige taşımış olduk. Biz Çorum olarak iddialı bir şehiriz. Tarımda ve sanayide olduğu gibi sporda da iddialıyız. Efeler Ligi hedefimizden asla sapmıyoruz. Önümüzdeki sezon çok daha güçlü bir takım kurarak Efeler Ligine yükseleceğimize inanıyoruz. Çorum’u en güzel şekilde temsil edeceğiz” dedi.

“Çorum FK’ya destek vermeye devam edeceğiz”

Futbolda Çorumluların gönlünde taht kuran Çorum FK’ya da başarı dileyen Başkan Aşgın, “Voleybolda olduğu gibi futbolda da bizim yerimiz birinci lig ve süper ligdir.” dedi. Çorum Belediyesi’nin Çorum FK’nın her zaman destekçisi olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Türkiye’nin en güzel stadyumunu yaparak Çorum FK’ya hediye ettik. Yine çok güzel tesisleri ve otobüsü Çorum FK’nın emrine sunduk. Sponsorluk anlamında da maddi destek sağladık. Biz, voleybol takımının nasıl arkasındaysak Çorum FK’nın da arkasındayız ve desteklemeye devam edeceğiz. İnşallah süreç aynı şekilde devam eder ve voleybolda olduğu gibi futbolda da birinci lige yükseliriz.” dedi.

Yağbat: Bu başarımızı taçlandıracağız

Belediye Başkan Yardımcımız İsmail Yağbat da konuşmasında inanarak çalışmanın mükâfatını aldıklarını belirtti. Hedefe ulaşmanın gururunu yaşadıklarını dile getiren Yağbat “Hikâyemiz yeni başlıyor. Bu yarışın bundan sonraki aşamaları da olacak. İnşallah gelecek sezonu planlamasını yapacağız. Yeni başarıları şehrimize yaşatmaya devam edeceğiz. Bu başarıda katkısı olan teknik heyete, idari kadroya ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bu zamana kadara destek veren başta Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. İleriki yıllarda da ayaklarımızı yere sağlam bir şekilde basarak bu başarımızı taçlandıracağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here