Tokat’ta 1 milyon kitap okuyucuyla buluştu

0
12

Tokat Belediyesi tarafından dördüncüsü düzenlenen kitap fuarında 10 günde 1 milyon kitap, kitapseverlerle buluştu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tokat Kent Konseyi organizesinde 03-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 4. Tokat Kitap Günleri Fuarı’nda okurlar yazarlar ile buluştu.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki fuar alanında yaklaşık 1 milyon kitap okuyucusu ile buluşurken, 150’ye yakın yazar imza günleri ve söyleşi etkinliğinde kitapseverlerle bir araya geldi.

Tokat Kitap Günleri’nin devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “4. Tokat Kitap Günleri’ne gösterilen ilgiden dolayı tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Tokat Kitap Günleri sadece kitaplarla buluşulan bir mekan olmanın ötesinde öğrencilerin yazarlarla buluşup onlarla sohbet etme imkanı bulduğu, yazarların dünyasına girebildikleri, sordukları sorular ile ufuklarının sınırlarını sonsuzluğa açtıkları bir etkinlik olma özelliğini de kazanmış oldu. Kitap fuarımıza katkı sağlayan yazarlarımıza, kurumlarımıza, emeği geçen dostlara ve kitap sevgisini yüreğinde hisseden tüm Tokatlılara teşekkür ediyoruz.” ifadesini kullandı.

AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here